Naar de inhoud

Dit is een bètaversie van Builddocs. Je kunt alles bekijken, maar aanmelden en een abonnement afsluiten kan nog niet.

Open

Schuur isoleren en verwarmen om er te kunnen werken

Voor Klusser

  1. Profielfoto van Yvonne Latuheru

    Yvonne LatuheruVoorbeeldprofiel

    Ik wil mijn schuur geschikt maken als werkplaats. Isoleren en een kachel erin, dacht ik. Waar loop ik tegenaan?

  2. Profielfoto van Djair Andrade

    Djair AndradeVoorbeeldprofiel

    Vooral tegen condens. Een onverwarmde schuur is meestal koud en droog genoeg; zodra je gaat verwarmen en isoleren zonder aan vocht te denken, sla je condens neer tegen de koude schil.

  3. Profielfoto van Ilse Bos

    Ilse BosVoorbeeldprofiel

    Bij een enkelsteens muur of een golfplaten dak is dat direct merkbaar. Daar hoort een dampremmende laag aan de warme zijde en ventilatie aan de koude zijde.

  4. Profielfoto van Meera Kapoor

    Meera KapoorVoorbeeldprofiel

    En de vloer. Een betonvloer op zand zonder isolatie zuigt warmte weg en blijft klam.

  5. Profielfoto van Yvonne Latuheru

    Yvonne LatuheruVoorbeeldprofiel

    Wat voor verwarming is verstandig?

  6. Profielfoto van Djair Andrade

    Djair AndradeVoorbeeldprofiel

    Voor incidenteel gebruik iets wat snel opwarmt en niet vochtig verbrandt. Een petroleum- of gaskachel zonder afvoer geeft veel waterdamp; dat is in een ge?soleerde schuur precies wat je niet wilt.

  7. Profielfoto van Lisa Verbeek

    Lisa VerbeekVoorbeeldprofiel

    Elektrisch is dan vaak de nuchtere keuze, mits de groep het aankan.

  8. Profielfoto van Ilse Bos

    Ilse BosVoorbeeldprofiel

    En let bij golfplaten van v??r 1994 op asbest voordat je gaat schroeven of zagen.

  9. Builddocs-redactie

    Dat laatste is een belangrijke: bij een bouwwerk van v??r 1994 ga je uit van asbestverdacht materiaal tot het tegendeel blijkt, en bewerken is precies wat het risico geeft. Voor de rest: dampremmende laag aan de warme zijde, ventilatie aan de koude zijde, en vloerisolatie voordat je gaat verwarmen. Kies verwarming die geen vocht toevoegt. En controleer of de elektragroep naar de schuur de belasting aankan.

Iets aan te vullen?

Antwoorden kan met een gratis account. Wat je schrijft staat onder je eigen naam — omdat een naam bij een bewering hoort.

Inloggen of account maken
Volgen

Ook geschreven voor Klusser