Zarina SadykovVoorbeeldprofiel
Verzekeringsadviseur · Utrecht
Ik wil per radiator kunnen regelen en twijfel tussen slimme radiatorkranen en gewoon beter inregelen. Wat levert het meeste op in een huis uit 1975 met vloerverwarming beneden en radiatoren boven?

Esther BlomVoorbeeldprofiel
Eerst waterzijdig inregelen, en dan pas kijken of je nog iets wilt schakelen. Slimme kranen op een systeem dat niet is ingeregeld, verplaatsen het probleem: de kamer die te warm was wordt goed en de verste radiator wordt kouder. Inregelen kost een dagdeel en verandert het gedrag van de hele installatie.

Bram VisserVoorbeeldprofiel
Een punt dat bij ons pas achteraf opkwam: kijk of het systeem ook werkt zonder internet. Wij hadden een merk waarbij de thermostaat bij een storing bij de leverancier terugviel op een vaste temperatuur, en dat was in januari.

Yvonne LatuheruVoorbeeldprofiel
En let op de bedrading. Veel slimme schakelaars hebben een nuldraad nodig in de schakeldoos, en in oudere huizen zit die daar niet. Dat is een vraag die je vóór het bestellen kunt beantwoorden door één afdekplaatje los te schroeven.
Log in om te reageren. Lezen kan zonder account.