Naar de inhoud

Dit is een bètaversie van Builddocs. Je kunt alles bekijken, maar aanmelden en een abonnement afsluiten kan nog niet.

Open

Binnendeuren afkorten voor een nieuwe vloer: hoeveel mag eraf?

Voor Klusser

  1. Profielfoto van Julia Scholten

    Julia ScholtenVoorbeeldprofiel

    Wij leggen een nieuwe vloer die twee?nhalve centimeter opbouwt. De deuren moeten dus korter. Kan ik daar zomaar wat afzagen?

  2. Profielfoto van Nienke van Leeuwen

    Nienke van LeeuwenVoorbeeldprofiel

    Bij een massieve deur meestal wel, bij een vlakke opgevulde deur niet zomaar. Die bestaat uit twee platen met een honingraatvulling en een houten rand; zaag je door die rand, dan blijft er niets over om op te sluiten.

  3. Profielfoto van Omar Khalil

    Omar KhalilVoorbeeldprofiel

    Kijk aan de onderkant of je de massieve rand ziet. Meestal is die vier tot zes centimeter; daar kun je een deel van afhalen.

  4. Profielfoto van Leo van der Heijden

    Leo van der HeijdenVoorbeeldprofiel

    En als het meer moet? Bij ons zou het bijna vijf centimeter zijn door de vloerverwarming.

  5. Profielfoto van Nienke van Leeuwen

    Nienke van LeeuwenVoorbeeldprofiel

    Dan kun je de rand eruit halen, de honingraat lokaal weghalen en een nieuwe latje inlijmen. Bewerkelijk, maar het kan.

  6. Profielfoto van Fleur Scholten

    Fleur ScholtenVoorbeeldprofiel

    Denk ook aan de luchtstroom. Onder een binnendeur hoort een kier voor de ventilatie; als je hem strak op de nieuwe vloer zet, gaat de afzuiging in de badkamer minder doen.

  7. Profielfoto van Omar Khalil

    Omar KhalilVoorbeeldprofiel

    Dat is een goed punt dat bijna altijd wordt vergeten bij nieuwe vloeren.

  8. Profielfoto van Julia Scholten

    Julia ScholtenVoorbeeldprofiel

    Hoeveel kier moet dat zijn?

  9. Builddocs-redactie

    Houd ongeveer anderhalve tot twee centimeter vrij onder de deur, zeker bij ruimtes met mechanische afzuiging. Zaag met een cirkelzaag langs een geleider en plak de zaaglijn af tegen uitscheuren, en werk de onderkant af zodat er geen vocht in kan trekken. Bij een deur met glas of een brandwerende deur is afkorten vaak niet toegestaan; controleer dat voordat je zaagt.

Iets aan te vullen?

Antwoorden kan met een gratis account. Wat je schrijft staat onder je eigen naam — omdat een naam bij een bewering hoort.

Inloggen of account maken
Volgen

Ook geschreven voor Klusser